ekonomi haberleri , finans haberleri , kripto para haberleri , voip haberleri , finans gündem , borsa gündem , altın ne kadar , dolar ne kadar senetle borç , senetle kredi , senetle para veren yerler

Elon Musk nikel madenine ortak oldu

Yağmur

Moderator
Yetkili
Moderatör
Elon Musk nikel madenine ortak oldu

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın sahibi Elon Musk, hammadde sıkıntısı içine düşmemek için hızlı davranarak elektrikli araçlar için gerekli olan hammadde nikel üreten madenlere ortak oldu.

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Tesla'nın ihtiyaç duyduğu hammadde olan nikele ilişkin olarak bir madene ortak oldu. Nikel, elektrikli araç üreten şirketlerin en büyük ihtiyaçları arasında yer alıyor.

Lityum-ion pillerde nikel madeni bulunuyor.

Financial Times'ın haberine göre Musk, geçen ay Twitter'da "Nikel, lityum iyon pil hücresi üretimini ölçeklendirmek için en büyük endişemiz" demişti.

Tesla bununla birlikte uzun vadede hammadde sıkıntısı çekmemek için Yeni Kaledonya adasındaki Goro firması ile alım ve ortaklık anlaşması da yaptı. Önümüzdeki yıllarda nikele erişmenin zorlaşacağı ihtimali nedeniyle ortaklık adımlarının atıldığı öne sürüldü.

ARŞİV: ÇİP KRİZİ BÜYÜYOR
 
Üst